Optymalizacja strony internetowej - czym jest i dlaczego jest potrzebna?

optymalizacja strony Firma, która będzie miała za zadanie pozycjonowanie strony najczęściej proponuje również jej optymalizację przed rozpoczęciem pozycjonowania. Jest to najczęściej zmiana w kodzie strony, dzięki czemu będzie ona lepiej traktowana przez wyszukiwarki a zmian dla korzystających ze strony nie będzie. Optymalizacja jest bardzo ważna i trzeba ją wykonywać. To na jakiej pozycji będzie nasza strona w wyszukiwarce zależy przede wszystkim od jej reputacji. Google będzie przede wszystkim zwracać uwagę na to jak wielu internautów będzie polecać naszą stronę. Chodzi o to jak często będzie ona pojawiała się w odnośnikach. Poza tym istotny będzie również podpis, pod jakim będzie znajdować się nasza strona.

Jeśli na jakiejś stronie pojawia się na adres wyszukiwarka skrzętnie to zauważy i uzna, że nasza strona jest polecana, dlatego będzie podniesiona jej wartość. Jeśli jednak poza adresem w takim linku pojawi się jakieś słowo kluczowe będzie to jeszcze skuteczniejsza forma, wtedy bowiem wyszukiwarka będzie podnosić pozycję na to słowo, na które został przygotowany dany odnośnik. Dlatego zlecając firmie pozycjonowanie swojej strony na konkretną frazę trzeba liczyć się, z tym, że link do naszej strony będzie pojawiał się w różnych miejscach w sieci właśnie z opisem tymi słowami, które nas będą identyfikować oraz na których będzie nam zależeć. Opisy takie są nieco zmieniane, ponieważ wyszukiwarka może traktować pojawiające się kilka razy opisy jako formę zawyżania wyników a to może sprawić, że pozycja nie będzie podniesiona.

jak zoptymalizować stronęJeśli Google szuka odnośników na innych stronach uważa, że pojawiły się tam umieszczone przez ludzi, którzy rzeczywiście daną stronę polecają. W rzeczywistości więc pozycjonowanie jest w dużej mierze naciąganiem takich zasad. Wprowadza się bowiem swoje linki w sposób sztuczny. To w jakim stopniu podniesiona będzie nasza pozycja przede wszystkim będzie zależeć od tego jaki ranking będzie miała ta witryna, która będzie odsyłała do naszej strony. Trzeba sobie wybrać formę czy lepsze będzie działanie na ilość czy na jakość. Pozycjonerzy posiadają zazwyczaj swoje sprawdzone strony, na których starają się umieszczać linki. Pozycjonowanie musi nieco trwać, ponieważ robot musi odwiedzić masę stron zanim zauważyć poszczególne linki i podniesie ranking.

 

Zobacz także

Sekrety czarnego i białego SEO

Osoby, które zaczynają interesować się zagadnieniami związanymi z SEO dość szybko zapoznają się z...

Czytaj dalej

Pozycjonowanie – dlaczego warto?

Jakie efekty może dać pozycjonowanie? - więcej odwiedzin na własnej witrynie - większe zainteresowanie...

Czytaj dalej