Co zrobić, aby wypozycjonować stronę?

jak pozycjonować stronęNa początek warto powiedzieć, czym jest pozycjonowanie stron. Mówiąc najprościej są to wszystkie zabiegi, których celem jest pokazywanie naszej witryny w wyszukiwarce Google wyżej niż strony naszej konkurencji. Zdecydowana większość pozycjonerów twierdzi, że to działanie opiera się na określeniu konkretnej frazy poszukiwanej przez internautów i staraniu się by nasza strona w wyniku wyszukiwaniu tej frazy była jak najwyżej. Niestety wśród najpopularniejszych fraz jest bardzo duża konkurencja. Tak pozycjonując stronę możemy stracić dużo pieniędzy i ni osiągnąć efektu. Są jednak inne sposoby. Skuteczne pozycjonowanie Ja promuję pozycjonowanie poprzez napisane artykułów na naszą stronę. Artykuły muszą być ciekawe i przyciągać uwagę internautów. Można je napisać samemu lub za niewielkie pieniądze kupić na TextBookers.

Przykładowo, gdy prowadzimy hotel to na stronie powinniśmy mieć mnóstwo artykułów o mieście, w którym ten hotel się znajduje. Wówczas internauci, którzy będą szukać atrakcji w naszym mieście trafią na naszą stronę i u nas zamówią nocleg. Najważniejsze jest dobranie odpowiednich słów Kluczową sprawą jest pisanie o rzeczach, które poszukują internauci, dlatego musimy mieć wiedzę, jak t robić. Dobrym przykładem są dwie frazy: "informacje o wieliczce" i "wieliczka informacje". Niby to samo, ale pierwsza w wyszukiwarke jest wpisywana 46 razy, a druga aż 880 razy! Gdy więc zlecamy napisanie artykuły to musimy przypilnować, aby była w nich ta konkretna fraza. Koszt takie artykułu nie jest duży, ponieważ wynosi około 20 zł za 2000 znaków.

jak wypozycjonować stronęJak to wygląda technicznie?

Gdy wiemy już, jakie powinniśmy dobrać słowo kluczowe to musimy opublikować artykuł, w którym znajdzie sie ono kilka razy. Moje darmowe narzędzie audytu strony podpowie Ci, jak należy umieścić go na stronie, aby była dobrze wypozycjonowana. Zastosuj taki audyt na swojej stronie, a on na pewno powie co trzeba poprawić i udoskonalić. Dla wielu słów kluczowych zabiegi polecane przy tym narzędziu powinny zapewnić pierwsze miejsce w wyszukiwarce, ale przy pozycjonowaniu popularniejszych fraz należy zdobyć odnośniki do witryny. Są one płatne, ale więcej na ten temat można przeczytać w moim tekście o płatnym pozycjonowaniu oraz ofercie zwiększania ruchu. Ile trwa pozycjonowanie? Pozycjonowanie trwa od kilku do kilkunastu tygodni, dlatego przez pierwszy okres możemy nie wiedzieć efektów. Nie ma się jednak co zbyt szybko zrażać. Trzeba być cierpliwym i śledzić pozycję artykułu w wyszukiwarce Google dla podanego przez nas słowa kluczowego.

 

Zobacz także

Sekrety czarnego i białego SEO

Osoby, które zaczynają interesować się zagadnieniami związanymi z SEO dość szybko zapoznają się z...

Czytaj dalej

Pozycjonowanie – dlaczego warto?

Jakie efekty może dać pozycjonowanie? - więcej odwiedzin na własnej witrynie - większe zainteresowanie...

Czytaj dalej